Akciju & ETF tirdzniecības komisijas | Luminor
Tirdzniecības komisijas

Exchange Commission Min commission Price
American Stock Exchange  USD 0.015 per share USD 14 Below 10
  USD 0.018 per share USD 14 Above 10
Euronext Amsterdam 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
Euronext Brussels 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
NASDAQ OMX Copenhagen 0.1% of Trade amount DKK 29 Any
NASDAQ OMX Copenhagen (First North) 0.1% of Trade amount DKK 29 Any
Deutsche Borse (XETRA) 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
NASDAQ OMX Helsinki 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
Euronext Lisbon 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
London Stock Exchange (IOB) 0.1% of Trade amount USD 14 Any
London Stock Exchange 0.1% of Trade amount GBP 7 Any
Borsa Italiana/Milan Stock Exchange 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
NASDAQ USD 0.015 per share USD 14 Below 10
  USD 0.018 per share USD 14 Above 10
NASDAQ (Small Cap) USD 0.015 per share  USD 14 Below 10
  USD 0.018 per share USD 14 Above 10
New York Stock Exchange USD 0.015 per share USD 14 Below 10
  USD 0.018 per share USD 14 Above 10
New York Stock Exchange (ARCA) USD 0.015 per share USD 14 Below 10
  USD 0.018 per share USD 14 Above 10
OTC Markets Group (Pink Sheets) USD 25 when trade amount is below USD 50,000   Any
  0.15% of Trade amount when trade amount is above USD 50,000 USD 25 Any
Oslo Stock Exchange 0.1% of Trade amount NOK 62 Any
OTC Bulletin Board USD 25 when trade amount is below USD 50,000   Any
  0.15% of Trade amount when trade amount is above USD 50,000 USD 25 Any
Euronext Paris 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
BME Spanish Exchanges 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
NASDAQ OMX Stockholm 0.1% of Trade amount SEK 62 Any
NASDAQ OMX Stockholm (First North) 0.1% of Trade amount SEK 62 Any
SIX Swiss Exchange 0.1% of Trade amount CHF 15 Any
Vienna Stock Exchange 0.1% of Trade amount EUR 10 Any
SIX Swiss Exchange (Blue-chip) 0.1% of Trade amount CHF 15 Any
Warsaw Stock Exchange 0.3% of Trade amount PLN 72 Any
Hong Kong Exchange 0.15% of Trade amount HKD 140 Any

Biržas datu abonēšana

Ar Luminor Trade visas akcijas tiek tirgotas, balstoties uz faktiskajiem tirgus datiem, kas saņemti no biržām. Lai saņemtu reālā laika tirgus datus, Jums ir jāparakstās konkrētās biržas reālo tirgus cenu saņemšanai.

Parakstīšanās reālā laika tirgus cenām konkrētai biržai dod piekļuvi šīs biržas akciju, akciju CFD, ETF/ETC un šo instrumentu CFD reālā laika cenām.

Klientiem, kuri nodarbojas ar akciju tirdzniecību un ir pierakstījušies reālā laika tirgus cenām, Luminor Bank ir izstrādājusi kompensācijas shēmu, saskaņā ar kuru tiek atmaksātas komisijas maksas.

Maksa par akciju pārvešanu

Lai pārvestu akcijas UZ Luminor Trade platformu, nosūtiet pieprasījumu un detalizētu informāciju uz: trade@luminor.lv. Par akciju pārvešanu uz Luminor Trade kontu tiek ieturēta biržas darījuma minimālā komisija, kurā šīs akcijas tiek kotētas (piemēram, 14 USD par ASV akciju pārvešanu, 10 EUR par Vācijas akciju pārvešanu, utt.). Minimālā akciju pārvešanas komisijas maksa ir 58 EUR.

Par akciju pārvešanu NO sava Luminor Trade konta, nosūtiet pieprasījumu un detalizētu informāciju uz: trade@luminor.lv. Par akciju pārvešanu no Lminor Trade tiek ieturēta pārvešanas maksa - 30 EUR par ISIN.

Gadskārtējā atskaitīšanas maksa ASV ienākumiem

Saskaņā ar ASV regulām katram ārvalstu finanšu starpniekam ir nepieciešams sniegt informāciju ASV nodokļu iestādei Internal Revenue Service (IRS) par saviem klientiem, kuri saņem ienākumus no ASV. Luminor Trade gadijumā atskaites jāiesniedz par Latvijas rezidentiem - gan fiziskām, gan juridiskām personām. Par ienākumiem tiek uzskatīta ASV uzņēmumu peļņas sadale - dividendes un tām pielīdzināmi maksājumi. Ar ASV uzņēmumu tiek saprasts uzņēmums, kas ir reģistrēts ASV, vai ārvalstu uzņēmums, kurš lielu daļu savu ienākumu gūst ASV. Finanšu instrumenti - uzņēmumu akcijas (stocks) un/vai biržās tirgojamie fondi (ETF). 

Luminor banka pilda savus pienākumus un katru gadu iesniedz nepieciešamās atskaites IRS. Šīs dokumentācijas sagatavošanas dēļ Luminor bankai rodas izmaksas, tāpēc klientiem, kas fiskālā gada laikā būs saņēmuši augstāk minētos ienākumus, tiks piemērota gada atskaitīšanās maksa.

Atskaitīšanās maksas apmērs

Atskaitīšanās maksa ir fiksēta un tiek noteikta 90 USD gadā.

Šo maksu Luminor banka norakstīs no klienta tirdzniecības konta sekojošā gada otrajā ceturksnī (spēkā no 2017 04 14, agrāk  tika norakstīta IV-ajā ceturksnī) .

Vairāk informācijas atradīsiet IRS mājaslapā:

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/i1042s.pdf

http://www.irs.gov/Individuals/International-Taxpayers/Amounts-Subject-t...

ATRUNA

Augstāk minētās ASV tiesību normas var nebūt pilnīgas un var tikt mainītas. Konkrētus informācijas sniegšanas noteikumus nosaka IRS un (vai) citas ASV iestādes, nesaskaņojot ar Luminor banku. Luminor banka neuzņemas nekādu atbildību par ASV IRS un (vai) citu ASV iestāžu noteikumiem un to publiskošanu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka gada atskaitīšanās maksa nevar tikt uzskatīta par Luminor bankas apņemšanos nodrošināt nodokļu konsultācijas saistībā ar Luminor bankas pakalpojumiem vai veikt jebkādas darbības, kas varētu palīdzēt klientam optimizēt nodokļus, izvairīties no dubultās nodokļu aplikšanas vai tamlīdzīgi. Klientam ir pienākums patstāvīgi veikt savai jurisdikcijai un juridiskajai formai piemērojamo nodokļu izpēti un apmaksu. Ja Jums ir nepieciešams papildu skaidrojums, mēs aicinām Jūs sazināties ar nodokļu konsultantiem.

 

Maksājiet 15% nodokli ASV dividendēm 30% vietā

Luminor Trade klienti, kuri izvēlas lietot GLOBE TAX SERVICES, INC (turpmāk - GlobeTax) pakalpojumus, Luminor Trade kontā saņems dividendes no ASV reģistrētiem finanšu instrumentiem pēc 15% nodokļa samaksāšanas, ja dividendes saņem ASV nerezidents.

Reģistrācija
Reģistrējies GlobeTax eCerts sistēmā: https://ecertsus.globetax.com/login.aspx.
Pieejas kods (Access code) USDOCS56
Lietotājvārds (User ID) Luminor Trade lietotājvārds (user ID)
Pakalpojumu maksa Pakalpojumu nodrošina GlobeTax, un maksa ir 35 USD par 3 gadiem. Vairāk informāciju par Globe Tax un piedāvātajiem pakalpojumiem variet atrast zem šīs saites: www.globetax.com.
Aktivizācija Uzreiz kā Globe tax saņems Jūsu iesniegto pieteikumu, dokumentācija tiks izvērtēta, un Jūs tiksiet informēti, vai Jūs varat izmantot nodokļu atviegolojumus. Pozitīvas atbildes gadījumā no nākamā mēneša beigām dividendes, kuras ir saņemtas no ASV reģistrēta finanšu instrumenta, tiks ieskaitītas Jūsu kontā pēc 15% nodokļa atskaitīšanas, nevis 30%.

Atruna

Iepriekš minētā informācija neliek klientam izmantot GlobeTax pakalpojumus. Banka nesniedz nekādas nodokļu konsultācijas, klients ir pilnībā atbildīgs par atbilstību attiecīgajiem jurisdikcijas likumiem un regulējumiem. Banka neuzņemas nekādu atbildību jebkādām izmaiņām likumos vai nodokļu dubultās aplikšanas regulām. Banka neuzņemas atbildību par GlobeTax pakalpojumu kvalitāti, maksām vai izmaiņām nosacījumos.

Kā reģistrēties GlobeTax sistēmā?

GlobeTax nodokļu reklamāciju dienests

Ieguldot ārvalstīs, ienākumi no jūsu ieguldījumiem var tikt aplikti ar pārmērīgu nodokļu slogu, vēl pirms jūs tos saņemat. Luminor Trade klienti, kuri izvēlas izmantot GLOBE TAX SERVICES, INC. (turpmāk - GlobeTax) pakalpojumu "Nodokļu atgūšanas pakalpojums patiesajiem labuma guvējiem", spēs atgūt daļu no šī nodokļa vai pat visu nodokli pilnībā.

Finanšu instrumentu glabāšanas maksa akcijām un biržā tirgojamiem instrumentiem (ETFs, ETCs)

Kontiem ar akciju un/vai biržā tirgoto fondu (ETF)/biržā tirgoto preču (ETC) pozīcijām tiks piemērota glabāšanas maksa 0.12 % gadā, nosakot minimālo ikmēneša maksu 0.5 EUR apmērā. Minimālā glabāšanas maksa vienmēr tiks piemērota noklusējuma kontam. Glabāšanas maksa tiks aprēķināta katru dienu, izmantojot dienas beigu vērtības, un ieturēta katru mēnesi.
 

  Glabāšanas maksa Minimālā ikmēneša maksa
Akciju 0.12% no sumas 0.5 Eur
ETF 0.12% no sumas 0.5 Eur